Mješovita elektrotehnička škola Bihać aplicirala na Regionalni Challenge Fond – dualno obrazovanje

Mješovita elektrotehnička škola Bihać ove godine u saradnji s Ministarstvom obrazovanja USK aplicirala je na Regionalni Challenge Fond projektom vezanim za dualno obrazovanje vrijednim 150.000 eura.

Cilj je da se unaprijede kvalitet i relevantnost stručnog obrazovanja i obuke za tržište rada kroz investiranje u opremu i infrastrukturu škole i kompanija u kojima se obavlja praktična nastava.

Inače, Fond je inovativni instrument nastao na osnovu potražnje za adekvatno obučenom radnom snagom, a predstavlja priliku za kompanije i obrazovne ustanove da se na adekvatan način pripreme za vrijeme koje dolazi nakon pandemije.

Više u prilogu RTV USK.

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *